III Sierpecka Dziesiątka – podsumowanie

III Sierpecka Dziesiątka już za nami, więc czas na podsumowanie.

Frekwencja dopisała, gdyż ostatecznie zapisało się ok. 120 osób, zaś trasę biegu ukończyło 110 osób. Warto podkreślić, że oprócz utytułowanych sierpeckich zawodników pojawili się biegacze z całej Polski, a nawet zagranicy.

Pogoda jak i trasa sprzyjała biegaczom czego potwierdzeniem jest ustanowienie dwóch nowych rekordów trasy w kategorii open mężczyzn i kobiet.

Najszybszy na trasie był Mihayko Bogdanov z Ukrainy, który pokonał trasę w rekordowym tempie 31 minut i 40 sekund. Wśród kobiet najlepsza była Beata Lupa, która dystans 10 km pokonała w 36 minut i 57 sekund. Drugi w kategorii open wśród mężczyzn był Sierpczanin Kamil Poczwardowski, zaś trzecie miejsce zajął Sergii Kroulaidis. W kategorii open kobiet drugie miejsce zajęła Andżelika Dzięgiel, trzecie miejsce zajęła Mariola Sudzińska. W kategorii Najlepszy Sierpczanin najlepszy okazał się Kamil Poczwardowski, który pokonał trasę w 32 minuty i 38 sekund. Najlepszą Sierpczanką okazała się Aneta Turalska, która Sierpecką Dziesiątkę przebiegła z czasem 39 minut i 58 sekund. Najmłodszym Sierpczaninem, który najszybciej pokonał trasę biegu został Rafał Kurta z wynikiem 39 minut i 1 sekund.

Wszystkim biegaczom gratulujemy ukończenia biegu, a wszystkim osobom zaangażowanym w organizację składamy podziękowania.🙂

Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w IV edycji Sierpeckiej Dziesiątki, która odbędzie już w przyszłym roku. Do zobaczenia w Sierpcu.